ZÁJMOVÁ ČINNOST, STUDENTSKÝ DOBROVOLNICKÝ KLUB,  INFORMACE PRO NNO, DĚTSKÉ ODDÍLY, PREVENCE, BAMBIRIÁDA, AKCE...

DOBROVOLNICKÝ KLUB


LODĚ

 


Sdružení Klubko je neziskovou organizací dětí a  mládeže a organizací pracující s dětmi a mládeží ve Frýdku-Místku. Organizačně a materiálně pomáhá sdruženým zájmovým oddílům a klubům působících ve Frýdku-Místku. V minulosti Sdružení Klubko se rovněž zabývalo prací s neorganizovanou mládeží v rámci dobrovolnických a sociálních aktivit.

Plaváčci

Zájmové oddíly a kluby

Dobrovolnický klub - SDK

Sociální činnost / Na jedné lodi

Organizační a metodická činnost

Sdružení Klubko vzniklo v roce 2000 z iniciativy jednotlivých členů, kteří se  dobrovolně i profesně věnovali sociální práci (streetwork, práce s rizikovými skupinami, pedagogická činnosti) a současně se věnovali zájmové činnosti (např. jako vedoucí dětských oddílů). Díky svým zkušenostem a své práci tak mohli vytvořit pomyslný most mezi neorganizovanou a zájmovou činností. Tyto obě činnosti - zájmovou a sociální dnes již zastřešuje Sdružení Klubko ve spolupráci s dalšími dětskými zájmovými a sociálními organizacemi ve Frýdku-Místku.


schema.gif (34463 bytes) • Dokumentace a výroční zprávy Sdružení Klubko

  PARTNERSKÉ ORGANIZACE

  Royal Rangers

  ADRA_z.jpg (11118 bytes)

  Rada Sdružení Klubko
  Předseda:                Mgr. Martin Sysala
  (nar. 1973) Vzdělání: Masaryková univerzita Brno - ped. fakulata. V letech 1999 až 2002 působil jako lektor a pedagog-terapeut ve Středisku výchovné péče pro děti a  mládež Centru nové naděje. V minulých letech realizoval vzdělávací semináře pro ped.pracovníky, spolupodílel se na vedení kontaktních street center pro rizikovou mládež, vedení turistického oddílu Krok a je realizátorem projektu Na jedné lodi. Pracuje v oblasti neziskového sektoru a vzdělávání v rámci Statutárního města Frýdek-Místek.

  Martin Sysala
  Místopředseda:               Bc. Michal Kříž
  (nar. 1975) Vzdělání: Vysokoškolské. Řídící pracovník v oblasti elektrotechniky. Zakladatel Sdružení Klubko a spolurealizátor programů a náplně Sdružení Klubka. V  letech  1998 - 2000   pracoval jako streetworker pro dětí a mládež v rámci kontaktního místa Autobus, vedl klub romských dětí na ul. Míru. Několik let vedl ve Sdružení Klubko dětský vodácký oddíl PLAVÁČEK. krojc.jpg (1817 bytes)

  Jednatel:      Bc. Markéta Sysalová
  (nar. 1975) Vzdělání: Pedagogická fakulta v Ostravě. Vyučuje hru na zobcovou flétnu  na ZUŠ duchovní hudby ve F-M.   Je spolurealizátorem projektů sdružení , stará se o agendu sdružení, zastupuje Sdružení Klubko na veřejnosti. Markéta Sysalová

   

  ČRDM

  Sdružení Klubko je od 3. 4. 2003 členem České rady dětí a mládežecrdmlogo_mensi.gif (5548 bytes)


  DOTACE

  • Zájmová činnost je podporována z dotace statutárního města Frýdek-Místek

  Statistika

 • AKTUALITY - Zprávy z Klubka a SDK:

  OBECNÉ | DOBROVOLNÍCI | KROK | VŠE

  OMLOUVÁME SE

  Vzhledem k změne konfigurace serveru webhostingu přestalo fungovat vkládání a zobrazování aktualit, které byly vytvořeny ve starší verzi. Editační systém WWW stránek Klubka byl vytvořen před lety ve volném čase vedoucích oddílů. Bohužel v současnosti nemáme časový prostor ani znalosti k jejich obnově. Aktuální dění je možné sledovat na www stránkách oddílu Plaváček.
  Zase příští rok

  Plachetnička je zazimovaná na břehu Žermanic a padá na ni první sníh. A tak nezbývá než čekat na další léto a přitom si můžeme aspoň prohlížet fotky Z TÁBORA

  Vodácký oddíl Plaváček stále v akci

  Zprávy z oddílových schůzek z klubovny Archa, vékendovek i z tábora najdete na Facebooku - 46. PH RR Vodácký oddíl Plaváček a nově také na Instagramu - 46.phrr , kde již nyní najdete fotky a zápisy z tábora.

  Tábor 2023 Na palubě Jitřního Poutníka

  Fotky z tábora Na palubě Jitřního Poutníka najdete zde: TÁBOR

  ROK 2022

  Máme za sebou opět online schůzky, ale i hry ve městě, lov kešek, stěhování do další nové klubovny v Arše, tábor na Slezské Hartě, víkendovky ale i vystěhování staré loděnice na Žermanicích a sposta jiných akcí. Další covidový rok je za námi, ale jedeme dál.

  ŠTĚDROVEČERNÍ LODIČKY

  Po mnoha letech připomínka založení Štědrovečerních lodiček ve Frýdku-Místku, kteru napsal v roce 2004 Losna (z mailu z Německa - bez hačků): Bylo to v zime roku 1995, kdy jsem zacal na 11. Zakladni skole ucit a vyucovat jako ucitel, vychovatel, zastupy vsech ruznych hodin, kdy se zacal oddil zase trochu davat dohromady, 24.12. 1995 jsme se ve 22. hodin vecer sesli u holubic, byl tam Pospos, Sklicko, Mikes a ja.,tehda byla strasna zima a uprostred reky byl jen uzky prouzek vody, rok na to jsem vytvoril karticky, mam jeste original, ktery jsem vytvoril schovany, ktere jsme pak rozdavali na potkani, rok pote se seslo velke mnozstvi lidi u reky, dokonce s fletnou, byli tam i babicka a deda od Strunky, tak nejak se to sebehlo, ze se tam az dostavilo vice vice lidicek a nejak se to ujalo. Symslem bylo, nebo cil, ktery jsem si tehda pred sebe polozil, bylo pokusit se o bnovit vanocni tradici a to tak aby se stala zivou a zijici skutecnosti lidi, kteri se na Stedry den setkavaji a slavi tento okazik spolecne, moc me tehda jiz mrzelo, ze se tradice stavaji konzumem. Pokud si dobre vzpominam, na prvnim zvadelku bylo mnou napsano, nac sedet doma, prijd a pokus se to zmenit.
  Leden 2021 - JEDE SE DÁL

  I přes omezení oddíl Plaváček jede stále dál naplno - dnešní zpráva pro Plaváčky:
  V našem městě, konkrétně v části Místek, jsme rozmístili 3 kešky. V každé kešce je jedna součástka ke splnění konečného úkolu. Proto musíte pro splnění úkolu navštívit všechny 3 ukryté poklady. Má to však háček, každému z Vás posílám umístění pouze k jedné z nich (ale ne všem posílám stejné umístění ;)).

  Zjistěte umístění všech 3 míst.
  Z kešky 1 a 2 si vezměte díly ke splnění úkolu.
  U kešky 3 splňte úkol s posledním dílem a ten díl pak vraťte do kešky zpátky!!! Splňte úkol: .-/-//-.-/-./---/-//...-/--../.--./.-../.-/-././/.-//-/./.--./.-../---//...-/.-/-././// Splněný úkol vyfoťte a pošlete mi fotku do soukromého Whats Appu nebo tady na email ;). Příští týden na schůzce ukážeme tu všechnu krásu :)
  ...
  ROK 2020

  Online schůzky, domácí výzvy, nová klubovna, vystěhování staré loděnice - i tak by se dal popsat uběhlý rok 2020. Nebyl jednoduchý, ale i tak jsme si jej užili a byl plný dobrodružství.

  WWW PLAVÁČEK
  Aktuální dění je možné sledovat na www stránkách oddílu Plaváček.PLAVÁČEK
  ARCHÍV KLUBKA
  Archív zpráv z Klubka z let 2004 až 2015 obsahuje na 500 zpráv. Dozvíte se zde o prvních Bambiriádách, o oddílových táborech, dětských dnech i o naších plachetničkách.
  Starší zprávy - Archiv

  Starší zprávy - Archiv

  Kalendář loděnice + lodě

  Kalendář Sokolovny